7 dobrot, které do psí tlamy nepatří

V dnešní moderní době každý chovatel nebo majitel psa ví, že není příliš vhodné krmit ho lidskou stravou. I přes tento fakt láká majitele dávat psovi dobrůtky z lidského jídelníčku. Podívejme se tedy na některé nejznámější dobroty, které mohou psím kamarádům zkomplikovat život.

1. Cibule a česnek – obsahují látku, která ničí ( narušuje )červené krvinky. Příznaky otravy jsou nechutenství, zvracení, slabý puls, bledé sliznice.

2. Hrozny a hrozinky – první příznaky se projevují asi 1 hod. po požití. 6-24 hod po požití se objevuje nechutenství, a zvracení, spavost, bolestivé břicho, ledvinové selhání.

3. Makadamové ořechy – jsou toxické, příznaky otravy jsou spavost, zvracení,třes.

4. Káva, čaj, kakao – nejvíce nebezpečná je čokoláda na vaření, tmavá čokoláda, způsobují otravu ( časté močení, potácení, podráždění, zvýšená teplota )

5. Sůl – toxická dávka je už 2mg na 1 kg zvířete ( 1 kávová lžička je 8g soli ) , příznaky otravy jsou kašel, spavost, zvracení, časté močení, křeče, zvýšená teplota )

6. Xylitol – sladidlo, používané v lidské stravě, je součástí žvýkaček a zubních past. Způsobuje zvracení, zvýšenou krvácivost, tvorbu podlitin, bezvědomí.

7. Chmel – po požití chmelu nastává vzrušení, podráždění, zrychlený dech. Příznaky otravy jsou tmavá moč, tělesná teplota rychle stoupá nad 41 stupňů C během 2 až 8 hodin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Věděli jste?. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.